Email: info@ekonomak.com.tr

Ekonomak

Slider 1 Slider 2 Slider 3 Slider 4 Slider 5 Slider 6 Slider 7

EFD

  EFD

  EFD Induction, Yaklaşık 70 yıldır indüksiyonlu ısıtma çözümleri geliştirmekte olup dünya çapında tanımlanmış pazar segmentlerinde endüstriyel indüksiyonlu ısıtma prosesleri sağlamaktadır. Bugün Amerika, Avrupa ve Asya'da satış ve hizmet şirketleri, üretim tesisleri, atölyeler ve ürün geliştirme merkezleri ile dünyanın en büyük endüstriyel endüksiyon ekipmanı üreticilerinden birisidir. Firma, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş sınıfının en iyi çözümlerini sunmaktadır. Isı proseslerini uygun maliyetli, güvenli ve sağlam hale getirerek ve enerji tüketimini en aza indirerek sağlamaktadır. Ürün yelpazesinde Yatay Tezgahlar, Dikey Tezgahlar, Rotary Döner Taplalı Tezgahlar, Krank Sertleştirme Tezgahı gibi birçok ürün bulunmaktadır.

  EFD Induction, eksiksiz bir indüksiyon ısıtma ekipmanı yelpazesi tasarlar, kurar ve bakımını yapar. Çok çeşitli endüstriyel uygulamalar için 80 ülkede 20.000'den fazla kurulumu mevcut olup, indüksiyon teknolojisinin faydalarını dünyanın önde gelen üretim ve hizmet sektörlerine getirmiştir.

  Endüstrİler
  İndüksiyonlu ısıtma çözümlerimiz, ısı gerektiren hemen hemen her endüstriyel uygulamada karlı bir şekilde kullanılabilir. Ekipmanlar başta otomotiv endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmakta olup ayrıca metal, dökümhane, boru , tel ve kablo, havacılık, gemi yapımı, HVAC, petrol ve gaz, enerji üretimi, ev aletleri ve elektroteknik endüstrilerinde yaygın olarak bulunur.

  Teknoloji
  İndüksiyonla ısıtmanın temel faydaları verim, kalite ve düşük maliyetlerdir. İndüksiyonla ısıtma son derece hızlı bir işlemdir. Küçük metal bileşenlerde 1.000°C'lik bir yüzey sıcaklığına ulaşmak bir saniyeden az sürmektedir. Doğru, tekrarlanabilir, güvenli ve kontrol edilebilirdir ve minimum enerji gerektirir.

  EFD İndüksiyon, tavlama, yapıştırma, sert lehimleme, kürleme, dövme, büzülme, sertleştirme, doğrultma, temperleme, kaynaklama, eritme, plazma, fiber optik ve cam gibi çeşitli uygulamalarda rakipsiz bilgi birikimine sahiptir.

En Üst